Tudi letos je OŠ Vič sodelovala na tradicionalnem mednarodnem turnirju v namiznem tenisu za športnike invalide, ki je potekal od 8. do 11. 5. 2019 v dvorani Tri lilije v Laškem. Od srede do sobote je več kot 170 učencev naše šole nudilo pomoč invalidom s pobiranjem žogic.

Naši pobiralci se vsako leto izkažejo kot uspešni pomočniki, saj svoje delo opravijo navdušeno in zanesljivo. Pohvale pa so tokrat prejeli tudi s strani sodnikov.

Letošnji turnir je bil glede udeležbe zelo številen, saj je v Laško prišlo kar 427 športnikov iz 43 držav, ki zbirajo nujno potrebne točke za prihodnje paraolimpijske igre.

Naši učenci so v času, ko niso pobirali žogic, vzpodbujali in navijali za svoje favorite, predvsem pa za slovenske udeležence turnirja. Po uspešnem delovnem dnevu so bili učenci nagrajeni s kopanjem v termalnem bazenu. Ob koncu dneva so polni vtisov poročali o zanimivih izkušnjah sodelovanja s športniki invalidi.

Celotno organizacijo sodelovanja OŠ Vič na turnirju je s pomočjo vodstva šole in učiteljev vodil  Aleš Letonja.

Nada Bambič, Jerneja Bergant Belaj, Sonja Pleško

(Obiskano 363 krat, današnjih obiskov 1)