Julija Paščinski, učenka 4.a, se je s svojo pesmijo uvrstila v finale mednarodnega festivala »Dječije carstvo« v Banja Luki. Namen prireditve je promocija pesniškega ustvarjanja osnovnošolskih otrok. Na natečaj se je prijavilo več kot 4500 otrok z 8000 deli iz Bosne in Hercegovine, Hrvaške, Srbije, Črne Gore, Makedonije in Slovenije. Z Julijinimi starši smo se odločili, da se finala v Banja Luki udeležimo. V četrtek, 28. 4., smo imeli sprejem v Banskem dvoru, kjer je pesnik Pero Zubac prejel nagrado za življenjsko delo, več pesnikov je recitiralo svoja dela, prireditev pa so  dopolnili tudi različni pevci. Naslednji dan so v mestnem gledališču učenci predstavljali svoja dela, žirija pa jih je ocenjevala. Med prireditvijo so nas zelo zabavali s sproščenim glasbenim programom. Sledila je še razglasitev zmagovalcev in pogostitev s sladoledom. Za vse nas je bila to nepozabna izkušnja.

Čestitke Juliji!

Zapisala: Tina Klopčič Dobrić