Drage učenke in učenci, spoštovani starši, skrbniki!

Počitnice se počasi zaključujejo, pred vami je še nekaj prostih dni, ki jih lahko koristno izkoristite. Prav pa je, da počasi poiščete torbo, ošilite barvice, ovijte zvezke in si pripravite copate. Med tem ponovite seštevanje, odštevanje in poštevanko, saj je matematika veliko zabavnejša, če poznate osnove. In ko boste poklicali prijatelje, da se dobite in skupaj ponovite vsa imena sošolcev in sošolk, ste že skoraj povsem pripravljeni za prvi šolski dan.

Sedaj pa povabite k branju še starše.

Spoštovani starši!

Po vseh informacijah se bo letošnje šolsko leto začelo tako, kot smo bili vajeni pred marcem 2020, torej pred pojavom nadležnega virusa SARS-CoV-2, ki je sicer še vedno zelo aktiven med nami, a nam zdravstvena stroka sporoča, da njegove posledice za širše prebivalstvo niso več tako nevarne. Prav zaradi tega tudi ne pričakujemo posebnih higienskih oz. organizacijskih ukrepov.

Za začetek samo nekaj osnovnih izhodišč:

• V šolo naj prihajajo samo zdravi otroci.
  • Samotestiranje bo v primeru znakov obolelosti doma, v domačem okolju.
  • Zaščitne maske so presoja posameznika, se pa priporočajo za vse ranljive skupine.
  • Še vedno bo velik poudarek na umivanju rok, na razkuževanju, na ustrezni higieni kašlja.
  • Smo pa šole zavezane k rednemu in pogostemu prezračevanju vseh prostorov.

Po vsem znanem, ukrepi in smernice NIJZ ne bodo neposredno vplivale na samo organizacijo izvajanja obveznega in razširjenega program v 1. in 2. fazi epidemioloških razmer, tako da lahko pričakujemo spodbudne razmere za začetek pouka.

Urnike za šolsko leto 2022/23, si lahko ogledate na spletni strani šole pod rubriko urniki.

Letos se pouk začne v četrtek, 1. septembra 2022.

Učenci od 2. do 9. razreda s poukom začnejo ob 8.00.

Učenci 6. razreda v šolo pridejo ob 8.30.

Učenci 1. razreda na Abramovi v šolo pridejo ob 9.00.

Učenci 1. razreda na Tržaški v šolo pridejo ob 10.00.

Lepo pozdravljeni,

Sašo Vlah, ravnatelj

(Obiskano 2.810 krat, današnjih obiskov 1)