V torek, 26. 3. 2024, se je Osnovna šola Vič že drugič zapored udeležila Festivala otroške umetniške ustvarjalnosti ali FOGU. Pod mentorstvom profesorice slovenščine ter učiteljice izbirnega predmeta gledališki klub Petre Jesenovec so v avtorski gledališki igri Boginje nastopili učenci omenjenega izbirnega predmeta. Tako scenarij kot besedilo dramske igre sta plod mentorice Petre Jesenovec.

Konkurenca je bila huda, a vendar se lahko pohvalimo, da smo bili edini s svojim avtorskim scenarijem ter besedilom. Dialogi so bili zahtevni ter dovršeni. Selektorica je igralke pohvalila za njihov govor ter jasno, glasno in razločno izreko. Prav tako je opazila, da so predstavo odigrale zavzeto, z vso resnostjo in veliko zbranostjo.

Gledališko igro je v živo spremljal tudi šolski pevski zborček in posamezni učenci na svojih glasbilih. Njihova mentorica je bila profesorica glasbene umetnosti Tanja Sgerm.

Vsem nastopajočim iskrene čestitke za odlično odigrano predstavo ter spremljavo, ki je popestrila igro.

Veselimo se nove gledališke igre, ki bo zagotovo še boljša.

Zapisala: Nuša Drinovec Sever