V torek, 14. maja 2024,  je bilo na Osnovni šoli Vič odprtje likovne razstave. Tudi letos, na 36. Viškem likovnem salonu  je razstavlja 21 priznanih  slovenskih umetnikov. Odprtje  so s svojimi nagovori pospremili ravnatelj Osnovne šole Vič Sašo Vlah,  likovna kritičarka in esejistka dr. Nelida Nemec  in častni generalni konzul Hašemitske kraljevine Jordanije, gospod Samir Amarin.

Nagovor  dr. Nelide Nemec si lahko preberete na spodnji povezavi:

36. VIŠKI LIKOVNI SALON 2024

Ob umetnikih  na 26. Viškem likovnem salončku razstavljajo tudi učenci in učenke slovenskih ter tujih osnovnih šol. S svojimi izdelki so sodelovali učenci iz Slovenije, Italije, Poljske, Francije, Jordanije, Srbije in Severne Makedonije.

Na 36. VIŠKEM LIKOVNEM SALONU  razstavljajo:

Andlovic Tršar Eva

Slavec Darko

Špenko Tanja

Toman Veljko

Zahvaljujemo se  slavnostnim govornikom, umetnikom, žiriji, mentorjem in učencem za sodelovanje.

Ogled razstave je možen ob delovnikih med 8. in 17. uro do 28. maja 2024.

Vljudno vabljeni!

Veronika Klošak