V sredo, 1. 6., smo začeli z uro turških učiteljev, ki so predstavili umetnike, ki krasijo mesta v Turčiji in tudi drugod po svetu. Poljski, francoski in turški učenci so spoznali starodavne stopničaste zgradbe, ki jih imenujemo Zigurat. Otroci so sestavili svoje Zigurate iz kartonskih plošč ter jih tudi okrasili.

Sreda je bila namenjena tudi spoznavanju Slovenije, saj smo se odpravili na Dolenjsko. Najprej smo si ogledali Osnovno šolo Jožeta Gorjupa v Kostanjevici na Krki, ki je galerija v šoli. V šolskih prostorih je razstavljena zbirka neprecenljivih del slovenskih in tujih umetnikov, zunanjo steno šole pa krasi največji slovenski mozaik, ki prikazuje kmečki upor leta 1573.

Popoldne smo obiskali samostan Pleterje ter muzej na prostem, kjer je pod velikim kozolcem vsak učenec izdelal svoj kozolec iz lesa.

Marja Panker