Dan smo začeli ob pol sedmi uri. Oblekli smo se in se odpravili na zajtrk. Po zajtrku je sledil prvi obisk šole. Najprej smo se predstavili, potem pa smo vsi predstavniki držav predstavili državo, iz katere prihajamo. Po spoznavanju smo odšli na otvoritev. Na otvoritvi smo spoznali župana, ravnateljico šole, vodjo projekta in ostale. Tam smo dobili tudi podrobnejši program. Skupaj smo zapeli pesem Look up to the sky. Po predstavitvi njihove šole smo odšli na malo drugačno kosilo. Po kosilu je sledil kratek premor, v katerem smo se pripravili na odhod v muzej. V muzeju smo si ogledali slike Gyula Metykó. Sliko Pred mlinom smo razrezali na 6 delov. Vsaka država je dobila en del, ki ga je impresionistično naslikala. Našo upodobitev so vsi zelo zavzeto opazovali, tudi naše učiteljice. Ob štirih se je poučno-zabavni program zaključil. Vrnili smo se v šolo, kjer smo se preoblekli v športno opremo, saj so sledile športne igre. Tudi v teh smo Slovenci blesteli. Razdelili so nas v tri skupine z imeni A, B in C. Zmagala je skupina A (Nina, Kaja), druga je bila skupina C (Neja, Matic), tretja pa je bila skupina B (Nikolina). Sledila je svečana podelitev medalj in pokala. Preoblekli smo se in odšli k družinam. Za nami je še en nepozaben dan na Madžarskem.

Poročilo pišejo učenci: Kaja Kostelic, Nikolina Mencin, Naja Tavčar, Nina Gajser in Matic Lesjak.