V ponedeljek, 17.6. in torek, 18.6.2024, je v športnem parku Ludus v Črnučah potekalo prvenstvo ljubljanskih osnovnih šol v odbojki na mivki, katerega so se udeležile tudi 3 ekipe OŠ Vič, in sicer 2 ekipi učencev in ekipa učenk.

Ekipo učencev VIČ1 so zastopali: Enej Höfler, Anej Hasanović, Gašper Korošec in Jakob Peklaj, ekipo učencev VIČ2 pa: Miha Vodičar, Mark Prezelj, Valentin Peklaj in Maks Štrancar. Ekipa VIČ1 je med 12. ekipami osvojila 2. mesto in se je s tem uvrstila v polfinale državnega prvenstva, ekipa VIČ2 pa 4. mesto.

Ekipo učenk so zastopale: Zoja Planina, Irina Ćeranić Šimenko , Tinkara Zajc in Veronika Yefimova. Učenke so se med 24. ekipami uvrstile v četrtfinale, kjer so izgubile proti lanskoletnim zmagovalkam.

Vsi so pokazali borbeno igro in jim zato iskreno čestitamo.

Boštjan Omerzel