V torek, 8. 10. 2024, so se učenci naše šole udeležili Državnega šolskega tekmovanja v orientacijskem teku. Orinetacijski tek je šport, ki zahteva tako fizično pripravljenost kot tudi umsko; koncentracijo pri branju zemljevida in pri izbiri prave poti od točke do točke.

Letošnje tekmovanje je potekalo na OŠ Sv. Jurij ob Ščavnici na novo izdelani karti, ki je bila prvič uporabljena za to tekmovanje.

Naši učenci so bili zelo uspešni in vsem čestitam za njihove uverstive:

4. mesto Izak Antičević v kategoriji A – m

5. mesto Gal Lepojević v kategoriji A – m

6. mesto Neža Kovačič v kategoriji A – ž

5. mesto Tin Šuc v kategoriji B – m

9. mesto Jerca Šlibar v kategoriji B – ž

9. mesto Nikolas Ian Šteblaj v kategoriji B – m

6. mesto Frida Mezga v kategoriji C – ž

9. mesto Teja Šuc v kategoriji C – ž

Bruno Roš je izvrstno pretek težjo progo, saj so mu na štartu dali napačno karto, in dosegel 16. mesto v kategoriji C – m.

Nekaj smole sta imela Anej Taljan in Manca Pahor, ki sta oba zelo hitro pretekla progo, vendar je Anej pobral eno napačno točko, Manci pa merilna postaja ni zaznala ene točke in zato nista bila uverščena.

Alenka Vuga Seljak